טכנולוג מזון

מחפשים טכנולוג ויועץ מזון? הגעתם למקום הנכון!

גרינברג מהנדסים היא חברה רבת ניסיון בתחום הנדסת המזון,  בחברה יש מהנדסי מזון , מהנדסי ביוטכנולוגיה, מהנדסי מכונות ושרטטים המאפשרים לספק שירות בתחום תוך התאמת הייעוץ לתנאים של כל חברה או בית עסק. לפרטים נוספים וקבלת שירות מקצועי אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

בדיקת מזון

מזון ושתייה מהווים חלק מרכזי מאוד בחיינו. הרישום המופיע על גבי אריזות של מזונות שונים: "המוצר יצא את מפעלנו כשהוא טרי וטוב" נראית לנו כעוד אמירה סתמית, אך יש הרבה מאוד מאחוריה. מפעל מזון צריך לעמוד בדרישות רבות ובתקנים מחמירים מאוד על מנת שיוכל לכתוב הערה זו על גבי אריזת המוצר. תפקידם של טכנולוג מזון או טכנולוגית מזון הוא להיות מעורבים בכל הקשור במזון החל מתכנונו המוקדם של מוצר דרך אופן ייצורו, אריזתו או אחסונו.

מהם תפקידיו של טכנולוג המזון?

טכנולוג מזון מעורב בכל התהליכים הנוגעים למזון ביניהם:

פיתוח ויצור מוצרי מזון חדשים: זהו אחד מתפקידיהם המרכזיים של טכנולוג מזון או מהנדס מזון. פיתוח מוצר משלב הרעיון  ועד שלב היצור  ההמוני ,בחירת חומרי הגלם שיתרמו לערכו התזונתי של המוצר, תכנון תהליך הייצור שיאפשר שילב של שמירת ערכים תזונתיים ככל הניתן, טעם משופר, מראה אטרקטיבי וגם ייצור שיאפשר חיי מדף ארוכים ככל שניתן. על מנת שמוצר יכיל את כל אלה יש צורך ביישום שיטות הנדסיות ומדעיות חדשו

טכנולוגית מזון

פיקוח על בתי עסק בתחום המזון​

בין אם אלו מרכולים, מחלבות, מפעלי מזון בכל סדר גודל, מסעדות ובתי קפה – כל אחד מהם נדרש לעבור בדיקה תקופתית של איכות המזון ותנאי האחסון שלו או הכנתו- תלוי בסוג בית העסק. במסגרת הבדיקה נבדקים התנאים התברואתיים בהם מיוצר, מבושל או משווק המזון. במידה ובית העסק אינו עומד בסטנדרטים יוצעו דרכים לשיפור ולאחר תקופה תתבצע בדיקה חוזרת על מנת לוודא שישנו השיפור הנדרש. הבדיקה כוללת בדיקות מיקרוביאליות שנועדו לבדוק חיידקים שישנם במזון, במיוחד אלה הידועים כמזהמים כמו E.Coli, ליסטריה ,סלמונלה ועוד.

תכנון קווי ייצור של מזון

תהליך ייצור של מזון באופן תעשייתי שונה לחלוטין מייצורו או הכנתו באופן ביתי. קיים אפילו שוני מהותי בין צורת העבודה במפעל לבין חברת בוטיק קטנה. טכנולוג מזון מעורב בתכנון פסי הייצור בכל סדר גודל של חברה, כולל החלטה לגבי סוגי המכונות שיהיו מעורבות בייצור ותכנון התהליך כולו, זאת כמובן תוך התחשבות בתקנות המחמירות וביצוע בקרת איכות ובטיחות.

ליווי והכנה לרישיון יצרן ורישיון עסק בתחום המזון

הבדיקה האמורה  נדרשת לא רק לפעילותו השוטפת של עסק בתחום המזון אלא כמובן גם לתחילת פעילותו וקבלת רישיון עסק או רישיון יצרן. ללא תכנון תזרים עבודה נכון ,הצגת תנאי ייצור ותנאי שיווק נאותים על כל הכלול בכך, העסק לא יקבל רישיון לתחילת פעילותו.

מחקר ופיתוח

בתעשיית המזון ישנו חיפוש מתמיד אחר מוצרי מזון חדשים ,שיטות ייצור ואחסון יעילות יותר או חומרי גלם שיהפכו את המוצר לאיכותי יותר. לטכנולוג מזון ישנו ידע נרחב בכל התחומים הקשורים לכך כמו ביולוגיה, הנדסת מזון, כימיה, ביוכימיה, מיקרוביולוגיה ופיזיקה כך שהוא מהווה גם חלק חשוב במחקר, תכנון ופיתוח. אנו מפתחים מוצרי מזון , תרופות, כימיקלים ליעודים ספציפיים ,ותהליכי יצור

איך בוחרים טכנולוג/מהנדס מזון ?

חשוב לוודא שבעל המקצוע או החברה עמה אתם בוחרים לעבוד הם בעלי ניסיון רב בתחום, ידע נרחב הכולל הן ידע תיאורי בנושאים הנוגעים לתחום והן ידע מעשי- כיצד ליישם את הידע התיאורטי בשטח תוך התאמתו לתנאים הקיימים במפעל או בית עסק ותוך חיסכון בעלויות.


מידע נוסף

תכנון מפעלי מזון – כל מה שצריך לדעת

תכנון מפעל מזון מהווה עבודה מורכבת, אשר עליה לקחת בחשבון גם את הדרישות המחמירות של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה וגם את הדרישות הפרטניות, הקשורות

מהו תפקידו של יועץ המזון?

החברה האנושית עברה שינויים והתפתחויות מדהימות בכל מה שקשור למזון. לפני אלפי שנים היינו צדים ומלקטים, וניזונים ממה שהיינו מצליחים למצוא מסביבנו. לאחר מכן התחילה

גרינברג מהנדסים